Skip to main content

Якщо ви стали щасливим володарем Green Card, то все ж не варто розслаблятися і думати, що вона буде належати Вам все життя. Сполучені Штати Америки – сувора країна, коли це стосується дотримання законодавства. Тут не закриватимуть очі навіть на дрібні правопорушення. Тому, переїжджаючи в Штати, варто чітко дотримуватися їхніх законів, в іншому випадку – Служба громадянства та імміграції США може позбавити вас права бути постійним резидентом Америки.

Отже, перебуваючи на кордоні США, як правило, для офіцера прикордонної служби полягає завдання визначити Ваш статус, тобто, на цьому етапі перевірки, зрозуміти – чи Ви «резидент, що повертається» або «іноземець, що повертається». Якщо в офіцера виникають сумніви на рахунок Вашого статусу, Ви будете проходити додаткову  перевірку, яка проходить в окремому приміщенні. Вам будуть ставити питання біографічного характеру, перевіряти інформацію, яка міститься в офіційних базах. І все це для того, щоб зрозуміти, – чи можете ви бути допущені на територію США. І якщо “так” – то в якому статусі.

Під час додаткової перевірки Ви можете:

  • зв’язатися з консульством вашої країни, співробітники якого можуть зв’язатися з Вашим адвокатом або рідними;
  • можете самостійно зв’язатися з вашим адвокатом, але якщо це дозволить офіцер, який проводить перевірку.

Хочемо нагадати Вам основні причини, за якими ви можете втратити право постійно проживати та працювати в Сполучених Штатах Америки:

  • Вас можуть позбавити грін-карти, якщо Ви тривалий час були відсутні на території США, а найбільше 180 днів. Винятком є випадки: коли тривала відсутність планувалася заздалегідь, і від Служби громадянства та імміграції ще до від’їзду було отримано дозвіл на зворотний в’їзд в країну; раптова або хронічна хвороба, яка не дозволяє подорожувати; вагітність; сімейна суперечка, під час якої у вас були вилучені ваші проїзні документи або документи ваших неповнолітніх дітей; не могли отримати дозвіл на виїзд з країни. Причини тривалої відсутності ви повинні підтвердити на кордоні документально.
  • Ви переїхали в іншу країну на постійне місце проживання.
  • Якщо Ви у податковій декларації вказали себе як «не іммігранта». Іммігрантам не варто робити неправдивих заяв про свій статус (виставляти себе в ролі «громадянина США»).
  • Через неможливість подати податкову декларацію (наприклад, в разі проживання за межами США). В Сполучених Штатах Америки строго стежать за сплатою податків, тому слід уникати навіть незначних порушень податкового законодавства.
  • Порушення закону, вчинення злочинів. Вас можуть залишити без Green Card  навіть за незначні правопорушення. Життя в Америці має на увазі повне і беззаперечне дотримання всіх законів.
  • Обманувши імміграційну службу, якщо Ви надали неправдиву інформацію на офіційних документах або при використанні фальшивих документів.
  • Ви поїхали з США, коли проти вас було порушено кримінальну справу. При цьому ваш адвокат не повідомив про ваш від’їзд суддю, і Ви не отримали дозвіл на повернення.

Але навіть якщо власника Green Card при перетині кордону визначили як  «arriving alien» («іноземець, що повертається»), забрати фізично документи у нього ніхто не може. Вирішувати долю Green Card буде тільки імміграційний суддя. Офіцер прикордонної служби може запропонувати вам підписати форму I-407, в якій Ви відмовляєтеся від Green Card, але ця відмова є добровільна.

І пам’ятайте, ви не можете автоматично втратити свою Green Card через те, що тривалий час провели за межами США і не перестаєте бути постійним резидентом навіть якщо на кордоні офіцер визначив вас в категорію іноземця, який повертається додому. Важливе значення має лише рішення імміграційного судді, а також апеляційних судів. Ось якщо в кожному з них Ви отримаєте відмову, тоді, можете попрощатись з Вашою Green Card.

Знайти спонсора в США для програми U4U

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 14665

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Дана стаття носить виключно інформаційний характер.
We are not the attorney in Illinois and may not give legal advice or accept fees for legal advice

Leave a Reply