Skip to main content

У Вас видатна освіта і досвід роботи – Ваш талант може послужити американському роботодавцю а також економіці Сполучених Штатів Америки. Якщо ви бажаєте іммігрувати до Сполучених Штатів Америки та маєте вміння, які не так вже легко отримати, тоді «Трудовий сертифікат» («Labor Certification»), який видається Департаментом Праці та дозволяє американському роботодавцю найняти іноземного працівника для постійної роботи в Сполучених Штатах Америки — це саме те, що вам потрібно. Один з найпростіших способів отримати “Грін карту” Green Card та легально потрапити в Сполучені Штати Америки.

«Трудовий сертифікат» («Labor Certification») – це процес імміграційної процедури Сполучених Штатів Америки. Його мета полягає в тому, щоб захистити американських працівників і американський ринок праці, гарантуючи, що іноземні працівники, які шукають класифікації імміграційних віз, не витісняють кваліфікованих американських працівників.

Вимоги та процедури для оформлення Трудового Сертифікату:

 • Складається опис вакансії;
 • Адвокат веде переговори з американським Міністерством Праці, і отримує необхідний Міністерством рівень заробітної плати, який встановлює (NPWC – National Prevailing Wage Center);
 • Адвокат спілкується з американським Міністерством Праці, щоб встановити вимоги до реклами вакансії. Починається процес реклами та найму;
 • Проводяться інтерв’ю з претендентами. Якщо не було кваліфікованих кандидатів на вакансію в США, роботодавець може подати заявку на Робочий Сертифікат для іноземного співробітника. Це займає, приблизно, 6 місяців;
 • Протягом 180 днів після успішного підтвердження Трудового Сертифікату (Labor Certification / PERM) для іноземного працівника Роботодавець подає заявку на «Green Card» для іноземного співробітника.

Фактори, які можуть негативно вплинути на отримання «Labor Certification»:

 • Стан американської економіки на національному, регіональному та місцевому рівнях;
 • Недолік або надлишок кандидатів на дану роботу в цій місцевості;
 • Тип роботи і необхідної підготовки;
 • Розмір компанії / бізнесу роботодавця;
 • Кількість працівників, звільнених за скороченням штатів за останній рік;
 • Кількість працівників-американців, що працюють на підприємстві відносно загальної кількості всіх хто працює;
 • Розмір зарплати, встановлений працівникові.

Процедура для отримання «Labor Certification», називається PERM. У березні 2005 року була введена в дію повністю електронна система «Labor Certification» PERM. Програма PERM призначена для скорочення часу сертифікації праці до 60 днів.

Стандарти, що використовуються при визначенні «Labor Certification» за системою PERM, будуть базуватися на таких принципах:

 • чи не достатньо працівників у Сполучених Штатах, які здатні, готові, кваліфіковані та доступні;
 • чи матиме робота іноземця несприятливий вплив на заробітну плату та умови праці працівників Сполучених Штатів Америки;
 • чи відповідає роботодавець процедурним вимогам правил.

Роботодавець має можливість подати заяву в PERM в електронному вигляді (за допомогою веб-форм і інструкцій) або поштою. Проте Департамент Праці рекомендує, щоб роботодавці подавали документи в електронному вигляді. Таке подання не тільки швидше, але й гарантує роботодавцю всю необхідну інформацію, оскільки електронна заявка не може бути подана, якщо необхідні поля не заповнені.

Роботодавець зобов’язаний набирати співробітників відповідно до стандартів професійних спеціальностей, якщо зайнятість входить до переліку професій, опублікованих у положенні PERM. Для всіх інших професій, які зазвичай не вимагають бакалавра або вищого ступеня, роботодавці можуть просто набирати відповідно до вимог непрофесійних спеціальностей.

Дуже важливо розуміти, що правильне оформлення та реклама вакансії, після інтенсивних переговорів з Департаментом Праці є ключем до успіху. Тому ми пропонуємо звертатися за професійною допомогою до адвоката, який не просто знайомий з вимогами цієї процедури, а є спеціалістом в даному питанні.

Роботодавці можуть бути звільнені від отримання «Labor Certification» в разі отримання ними “Waiver”. Дане звільнення може бути отримано, якщо роботодавець доведе, що найняття іноземного працівника буде в національних інтересах, особливо вельми обдарованих іноземців або фахівців, що працюють в області, що представляє величезну важливість для промисловості.

Знайти спонсора в США для програми U4U

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 14691

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Дана стаття носить виключно інформаційний характер.
We are not the attorney in Illinois and may not give legal advice or accept fees for legal advice

Leave a Reply