Skip to main content

Ваша сім’я поповнилася після народження дитини. Тому окрім безлічі інших  клопотів на батьків лягає обов’язок щодо її реєстрації громадянином України. Громадянство дітей пов’язується насамперед з громадянством їх батьків. А саме – з перебуванням у громадянстві України батьків дитини чи одного з них. Також фактом реєстрації місця проживання батьків дитини, чи одного з них на території України на момент народження дитини. Тобто, якщо малюк народився в Сполучених Штатах Америки, за законом є не тільки громадянином США, а й України теж – якщо його батьки (або один з них) мають українське громадянство.  На даний момент, така дитина має право в’їхати в Україну з Сполучених Штатів Америки по окремому закордонному паспорту або за оформленими в консульстві України українським документам, а саме оформлення дитині так званого «Посвідчення на повернення в Україну». Обидва ці способи в’їзду в Україну є законними.

Виготовлення такого посвідчення не займає багато часу, але вимагає особистої подачі і отримання документів. Для оформлення посвідчення на повернення в Україну необхідно надати консульству довідку про реєстрацію громадянства України за народженням.

Для чого це потрібно?

Народившись в Сполучених Штатах Америки дитина автоматично отримує американське громадянство. А для громадян США існує безвізовий режим в’їзду в Україну. Тому можна і не оформлювати посвідчення на повернення в Україну. Тобто дитина в’їде в країну як американець. Іноземці можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів. Але дитина є і українцем теж, тому як громадянин України законодавства не порушує. Щоб отримати український закордонний паспорт, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг у вашому місті. Зверніть увагу на той факт, що з жовтня 2016 року при замовленні закордонного паспорту дитини в центрах адміністративних послуг довідка про українське громадянство дитини не повинна вимагатися. Консульський збір за оформлення біометричного паспорта дитині складає 40 доларів. Зазначена сума є, фактично, оплатою за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта у розмірі 40 доларів США. Сам паспорт оформляється безкоштовно.

Місце народження особи в даному випадку не впливає на можливість набуття нею громадянства України. Особа набуває громадянство України незалежно від того, народилася вона на території України чи за її межами. У такому випадку, один із батьків чи законний представник дитини може звернутися із заявою про набуття дитиною громадянства України за народженням до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання. 

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства пред’являється паспортний документ або документ, що його замінює та посвідчує особу заявника. Також подається документ про проживання заявника на території України або про його постійне проживання за кордоном. У разі потреби, подається переклад тексту документа українською мовою, на якому нотаріусом засвідчено справжність підпису перекладача.

Для реєстрації новонародженої дитини громадянином України Вам необхідно: 

  1. Зібрати необхідні документи, такі як: свідоцтво про народження; переклад свідоцтва про народження, на якому нотаріусом засвідчено справжність підпису перекладача. Цей переклад має бути здійснений у кваліфікованого перекладача, який ви зможете отримати у нас, адже компанія Wisenotary співпрацює тільки з найкращими перекладачами. 
  2. На  документах потрібно проставити апостиль у секретаря штату. Якщо свідоцтво видане на території штату Іллінойс – апостиль має бути проставлений у секретаря штату Іллінойс, чим також займається компанія Wisenotary.
  3. Звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи, одного з її батьків чи іншого законного представника з діючим закордонним паспортом одного із батьків і подати заяву разом із необхідними документами;
  4. Отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України (що є підставою для оформлення паспорта громадянина України) у територіальному органі або підрозділі Державної міграційної служби України за місцем проживання. 

Консульський збір за реєстрацію новонародженою дитини громадянином України не стягується. Після подачі всіх документів терміном до трьох місяців Вам буде видана довідка про реєстрацію дитини громадянином України.

У Державної служби України можуть бути підстави відмовити Вам. Такими підставами є невідповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України або відсутність аргументів для отримання послуги.

Якщо ви прийняли рішення оформити набуття громадянства України за народженням для дитини, і не хочете витрачати свої сили, фахівці нашої компанії допоможуть Вам в цьому.

З нашою допомогою оформлення буде простим і швидким. Звернувшись до нас Ви отримаєте: професійну консультацію спеціалістів, підготовка пакету документів, заповнення заяви а також, допоможемо Вам у перекладі необхідних Вам документів і проставимо апостиль.

Знайти спонсора в США для програми U4U

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 14678

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Дана стаття носить виключно інформаційний характер.
We are not the attorney in Illinois and may not give legal advice or accept fees for legal advice

Leave a Reply