Як отримати водійське посвідчення в Чикаго, штат Іллінойс.

 

Водійське посвідчення

Сполучені Штати Америки – автомобільна країна. Тому, переїхавши сюди жити  досить швидко усвідомлюєш необхідність отримання водійського посвідчення (Driver License), навіть ті, хто у себе на Батьківщині не водив раніше автомобіль або мотоцикл.

Мережа громадського транспорту добре розвинена далеко не у всіх американських містах, а відстані доведеться долати значні. Навіть для того, щоб просто купити продукти Вам треба буде їхати в найближчі великі магазини на автомобілі.

Крім того, в США водійське посвідчення – це основний документ, тобто посвідчення особи.

Туристи, які переїхали на постійне місце проживання в США не можуть продовжувати їздити по своєму національному водійському посвідченню. Термін, протягом якого Ви все ще можете ними користуватись, коливається в залежності від штату – від 10 днів до року. У штаті Іллінойс на це виділено 90 днів.

За цей час вам необхідно скласти місцевий теоретичний іспит і іспит на водіння, щоб отримати американське водійське посвідчення. Якщо вас зупинить поліція після цього терміну перебування в країні за управлінням транспортним засобом з Вашим національним посвідченням водія, то такі дії будуть кваліфікувати як за водіння без прав, і Ви можете отримати як штраф, так і тюремне ув’язнення. Тому ми б не радили Вам затягувати з цим процесом, тим більше складати водійські іспити в США набагато легше, ніж в країнах СНД.

Отже, що ж необхідно для того щоб успішно скласти іспити та отримати водійське посвідчення в Чикаго, штат Іллінойс?

 • Для отримання водійського посвідчення у Чикаго Вам потрібні будуть наступні документи:

– документи груп A, В, С, що підтверджують Вашу особу, наприклад Green Card, SSN, паспорт;

– два документи групи D (які підтверджують проживання в штаті Іллінойс, наприклад Bank Statement, bills, rental agreement).

 • Досконало вивчіть, якщо Ви новачок або повторіть, особливості правил дорожнього руху в США. Особливу увагу радимо звернути на дорожні знаки – вони дещо відрізняються від звичних для нас дорожніх знаків, тому краще як слід їх запам’ятати, щоб не провалити теоретичний іспит. Ви можете скористатися нашими посиланнями на правила дорожнього руху

 • Ви можете скласти письмовий тест у найближчому до вас Secretaryof State. Спочатку Вам перевірять зір, видадуть квитанцію, що допускає Вас до здачі письмового тесту. Вам потрібно буде оплатити касовий збір (30$). Після цього Ви підходите до екзаменатора, він видає Вам листок з тестом (20 питання вибір правильної відповіді та 15 дорожніх знаків).
 • Успішно пройти теоретичний комп’ютерний тест (необхідно відповісти правильно на 80% питань), щоб довести, що ви знаєте закони водіння штату Іллінойс, і що ви – досвідчений водій. Його можна пройти англійською або польською мовами (три спроби).
 • Якщо у Вас вже є національне водійське посвідчення, то Ви можете навіть в цей же день здавати практичне водіння. У разі ж якщо Ви новачок – Ви отримуєте Learner’s Permit – навчальне посвідчення, за яким Ви можете керувати автомобілем, якщо в ньому знаходиться крім Вас ще одна людина, у якої вже є водійське посвідчення США.
 • Щоб отримати водійське посвідчення Вам залишилося успішно здати Driving Test. В Сполучених Штатах Америки у DMV немає спеціальних машин для здачі практичного водіння – треба приїхати на власному авто, орендоване не дозволяють. Для цього Вам буде потрібен автомобіль (вашого родича/знайомого) на якому Ви будете здавати практику водіння у присутності екзаменатора (автомобіль повинен мати дійсну страховку).
 • Основні причини провалу тестування — порушення правил, недотримання швидкісного режиму (як у більший, так і в менший бік) та перетин перехресть.
 • У разі успішної здачі практичного іспиту з водіння Ви стаєте щасливим власником водійського посвідчення (Driver License). Вам видається папірець, що є тимчасовим посвідченням водія, і Ви можете безперешкодно пересуватися по всій території США на Вашому транспортному засобі. Протягом 14-30 днів в поштовій скриньці з’явиться довгоочікуваний лист з новеньким посвідченням водія штату Іллінойс (на поштовій скриньці обов’язково повинна бути наклеєна наліпка з Вашим ім’ям).

Якщо Ви провалили тест, не засмучуйтесь, оскільки можна записатися на повторний. Це коштує додаткових грошей та його можуть призначити мінімум за 2 тижні. Кількість спроб необмежена, але посвідчення учня діє лише рік (потім доведеться заново складати тест на знання теорії).

Будь-які водійські посвідчення в США мають дату видачі та дату припинення їх дії, після закінчення якої їх належить обміняти на нові. Термін дії в різних штатах різний і становить до п’яти років.

Цікаві факти про американські дороги, оскільки тут правила дорожнього руху дещо відрізняються від європейських:

 • Наприклад, чимало знаків дорожнього руху позначено не символами, а словами: замість «цеглини» — напис «не в’їжджати» (do not enter), не чоловічок з лопатою, а напис «дорожні роботи» (road works).
 • Повертати направо тут можна навіть якщо є червоне світло, але якщо немає пішоходів і знаків, що це забороняють. А на деяких нерегульованих перехрестях працює правило: хто перший під’їхав, той має пріоритет. Навіть колір світлофора, що дозволяє переходити дорогу пішоходам — білий, а для руху машин — звичний нам зелений.
 • Найбільші витрати на автівку у США може складати страховка — в середньому $120 на місяць. А от бензин в Америці дуже дешевий — $2−3 за галон(3,8 літра).
 • А ще американці дуже незвичні до механічної коробки передач, натомість великих автівок — від SUV і пікапів до фур — на місцевих дорогах набагато більше, ніж у Європі. Також тут значно ширші смуги, особливо, на великих автострадах.

Навіть якщо у Вас немає потреби купувати власну машину, наявність водійського посвідчення подарує Вам неймовірну свободу пересування.

Ми віримо у Вас – бажаємо Вам приємного навчання і перебування у США!

Будьте обережні, уважні й ввічливі на дорогах! У Вас все вийде!

Дана стаття носить виключно інформаційний характер.
We are not the attorney in Illinois and may not give legal advice or accept fees for legal advice