Запрошення в США – можливість, якою варто скористатися

Сполучені Штати Америки – це країна, в якій з особливою відповідальністю підходять до безпеки своїх громадян. З цієї причини, відповідні державні установи країни, ретельно перевіряють кожного кандидата на отримання візи в Сполучені Штати Америки. Всіх, без виключення – потенційних туристів, працівників, студентів та просто гостей цієї держави. Віза в Сполучені Штати Америки для українців стає практично недосяжною, якщо подавати запит на отримання візи самостійно і без належної підготовки.

Віза в США – це документ, який дає право на перетин кордону Сполучених Штатів Америки. Отримати візу в США, вкрай складно, адже кожен візовий офіцер консульства діє згідно з негласним правилом: краще зайвий раз відмовити, якщо є хоч тінь сумніву в тому, що той, хто подається на візу, не залишиться на території США довше, ніж йому визначено терміном дії візи. Тому не варто експериментувати, “випробовувати долю” і намагатися діяти “на вдачу” – набагато надійніше відразу ж звернутись до фахівців в цьому питанні та отримати бажаний результат з максимальною ймовірністю успіху, а саме – отримати візу до Америки  швидко та надійно.

Віза в США – справа вкрай непроста, але якщо до цього питання підійти з усією серйозністю та попередньо все підготувати, ймовірність отримати візу зростає в рази.

Існують два основні типи віз, що дозволяють в’їзд на територію Сполучених Штатів Америки: імміграційні та неімміграційні. Імміграційна віза передбачає виїзд до США на постійне місце проживання. Неімміграційна віза дозволяє в’їхати до країни з певними цілями, чи то туризм, бізнес, чи лікування. А також передбачає, що особа покине Сполучені Штати Америки, після закінчення всіх своїх справ, вклавшись в термін, визначений імміграційним офіцером при в’їзді в США.

Типи віз до Сполучених Штатів Америки.

Оформляючи візу в США, необхідно ознайомитися з основними типами віз і можливостями їх оформлення в кожному конкретному випадку.

Які візи отримують українці найчастіше?

 • Туристична / гостьова віза в США.
 • Робоча віза в США
 • Віза нареченої в США.
 • Бізнес віза в США.
 • Віза моряка в США.
 • Транзитна віза в США

Але якщо ви плануєте відвідати друзів або родичів в Америці, подивитися визначні пам’ятки країни, пройти оздоровчий курс / лікування, тоді туристична / гостьова віза саме для вас.

Туристична / гостьова віза в США, це вид візи В2 який відкривається для приватних візитів / поїздок в США. Найчастіше ця віза об’єднується з візою категорії В1 Бізнес, по якій Ви можете здійснювати ділові візити до Сполучених Штатів Америки.

Документи, які необхідно подавати на візу в B1/B2.

На оформлення туристичної візи потрібно подавати наступний список документів:

 1. Чинний закордонний паспорт.
 2. 1 фото на американську візу. Розмір 5 см x 5 см.
 3. Документи, що підтверджують Ваш зв’язок з Україною (довідка про доходи, наявність грошових коштів, нерухомого та рухомого майна, наявність бізнесу, дітей, тощо).
 4. Підтвердження гостьової мети візиту (найчастіше це є запрошення в США, квитки на екскурсії, заброньовані готельні номери, план поїздки в США, тощо)
 5. Квитанцію про сплату консульського збору.
 6. Анкета на гостьову візу США
 7. Лист запрошення для візи в США

Всі документи повинні бути перекладені на англійську мову.

В багатьох виникає питання, чи потрібно оформляти запрошення і яку юридичну силу воно має? Як отримати візу в США на запрошення?

Запрошення – це допоміжний, необов’язковий документ, який подається консулу / візовому офіцеру, під час проходження співбесіди в консульстві Сполучених Штатів Америки.

Чи є запрошення гарантією видачі туристичної візи? Ні, але наявність такого документу значно збільшує шанси на її отримання.

Правильно оформлене запрошення відіграє велику роль та суттєво впливає на рішення офіцера. Задаючи в соціальних мережах запитання: “чи потрібно запрошення при оформленні візи?”, ми можемо зустріти безліч думок, «порад» та здогадок. Одні висловлюються за те, що запрошення потрібне. Інші – що запрошення ні на що не впливає. Та ніяка з цих відповідей не є правильною, адже це питання для кожного є індивідуальним. Комусь наявність запрошення справді допоможе, а для когось не буде допоміжним жодний з пред’явлених документів. Ніхто не може з впевненістю передбачити результат, всі висновки таких «експертів» є ніщо інше, як здогадки. Ми у своїй роботі спираємося на статистику та аналізуючи всі пройдені нашими клієнтами співбесіди, можемо з впевненістю сказати, що краще мати такий документ, ніж його не мати, і більшості клієнтам, це насправді допомагає.

Де взяти запрошення та як його правильно оформити?

В мережі інтернет можна знайти безліч різноманітних зразків запрошення.  Є правильні та дійсно хороші варіанти, а є такі, які ні до чого не годяться. Ми зустрічали запрошення, які робилися в Чикаго в українських та польських нотаріальних агенціях і чесно кажучи, були здивовані непрофесійністю та халатністю зі сторони працівників таких «контор», запрошення були складені по шаблону, з порушенням всіх стандартів ділового листування, допущені грубі граматичні помилки, вказана завідома неправдива інформація.  Як наслідок такі запрошення не тільки не є ефективними, вони можуть призвести до того, що людині, яка йде на співбесіду, взагалі ніколи не відкриють візу в США та внесуть її в «чорний список».

За багато років роботи ми сформували для себе найкращі варіанти запрошень, такі які працюють та дають потрібний результат. Кожне запрошення складається індивідуально і підходити під конкретну ситуацію.

Потрібно пам’ятати,  що  основною метою візиту в США вас чи вашого гостя, має бути відвідування родичів, друзів, партнерів,  ознайомлення з культурою та традиціями США. Туристична віза видається на термін 10 років з мульти-в’їздом (дозволяє здійснювати численні в’їзди), в будь якому випадку перед кожним відвідуванням США необхідно спланувати поїздку, слід враховувати, що максимально допустимий період перебування в США не перевищує 6 місяців.

Також бажано, щоб гість / турист мав змогу підтвердити наявність грошових коштів для здійснення гостьової поїздки, незалежно від того покриває сторона, що приймає витрати, пов’язані з поїздкою чи ні. Велика перевага надається людям, які мають багато подорожей в Європу та інші країни світу, і все це зафіксовано в паспорті у вигляді віз та штампів про перетин кордону. Також потрібно підтвердити місце перебування на період поїздки в Америку, надати максимальні докази Вашого вкорінення в Україні: сприятливе економічне і соціальне становище в країні проживання, що може свідчити вагомим фактором і гарантом Вашого повернення з США після закінчення туристичної / гостьової поїздки.  Останнім етапом є співбесіда в посольстві США.

Терміни дії та розгляду документів для туристичної візи в США.

Стандартні терміни розгляду онлайн-анкети для гостьової візи США і запис на співбесіду зазвичай складають від 2 днів до 2-х тижнів. Термін дії візи США на запрошення рахується, як туристична та видається на 10 років з можливістю багаторазових в’їздів. У день співбесіди візовий офіцер має право витребувати документи, які його цікавлять, а також задаватиме запитання, щоб впевнитись в тому, що ви говорите правду, та не збираєтеся залишатися в США. Тому на співбесіду потрібно приходити повністю підготовленим, з пакетом документів для оформлення неімміграційної візи в США. Рішення по візі Ви дізнаєтеся одразу на співбесіді, в чому є велика перевага. У разі позитивного результату співбесіди з візовим офіцером Ви отримаєте паспорт з візою вже протягом 3-х робочих днів.

Тривалість перебування в США за один в’їзд може встановлюватися тільки співробітником Департаменту прикордонного контролю при в’їзді в Сполучені Штати Америки.

Таким чином, щоб запланована поїздка в Сполучені Штати Америки здійснилася і отримання візи в США пройшло без зайвих ускладнень і незапланованих несподіванок, необхідно довірити основні клопоти професійній та відмінно зарекомендованій компанії.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер.
We are not the attorney in Illinois and may not give legal advice or accept fees for legal advice