Згода батьків на виїзд дитини за кордон

Подорож

Дуже часто, живучи у світі, який швидко розвивається, у сучасних батьків все частіше виникають питання, як документально правильно оформити подорож дитини за кордон. Особливо це стосується батьків-одинаків, розлучених пар, матері чи батька, які подорожують з дітьми без супроводу своїх чоловіка чи дружини. І тут необхідно знати законодавство. Як тієї країни громадянином якої є ви та ваша дитина, так і країни куди ви плануєте подорож. Адже саме від обізнаності, в такому важливому питанні, як перетин державного кордону, залежать комфорт запланованої подорожі. Згода батьків – це здорові та спокійні нерви, зекономлені чималі кошти, та, що надважливо — збережені дитячі життя та їх безпека.

Багато матерів впевнені — якщо батько, незалежно від обставин, не бере участі у вихованні чи фінансуванні дитини, багато років не проживає в сім’ї тощо, дозвіл на виїзд дитини за кордон є зайвим. Не рідко так само вважають і повні сім’ї, які навіть не здогадуються, що дитина, яка подорожує в супроводі лише мами чи тата, має мати дозвіл на виїзд від другого з батьків. Бо саме через таку необізнаність завжди страждають як батьки, так і діти.

Тільки уявіть, коли запланована та омріяна подорож завершується ще в аеропорту, так і не розпочавшись, через відсутність найпростішого та водночас найважливішого документа — дозволу на виїзд малолітньої дитини за межі країни. Втрачені кошти за квитки, нерви, зірвані плани — це найменше розчарування, яке на вас очікує. Найгірше — втрачені надії на довгождану подорож. А також усвідомлення того, що через незнання, власну самовпевненість та ігнорування дорослими закону, дитячі очі сповнені сліз.

Найгірше й те, що саме через незнання та легковажність в питанні виїзду за кордон, досить частими є випадки викрадення дітей. А також вивезення їх з метою продажу чи утримування в рабстві. Проблема торгівлі людьми в теперішньому світі є на сьогодні надто актуальною, щоб нехтувати простими правилами. Достатньо лише бути обізнаними та керуватись законом.

Не варто покладатися на випадок чи слухати історії інших батьків про те, що у них не спитали такий документ на митниці. Одного разу через власну впертість та легковажність вас змусять повернути квитки та розпаковувати валізи. І це лише найменше з того, що може трапитися.

Отже, що ж таке нотаріальна згода батьків?

Нотаріальна згода батьків на виїзд малолітньої дитини за кордон — це надзвичайно важливий юридичний документ, який і запобігає незаконному вивезенню, а іноді й викраденню дітей з країни, своєрідна батьківська страховка. Нарешті процедура оформлення документу стала дуже простою і тепер займає всього декілька хвилин. Без черг та попередніх записів, швидко та професійно. Спеціалісти Нотаріального порталу wisenotary допоможуть оформити такий дозвіл та в майбутньому запобігти можливим проблемам при перетині кордону. Не втрачайте шансів на здійснення мрії, піклуйтеся про безпеку власних дітей та подорожуйте з впевненістю та насолодою, залишаючи в спогадах лише приємні миті, а в телефонах яскраві фотографії.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер.
We are not the attorney in Illinois and may not give legal advice or accept fees for legal advice